تمامی حقوق برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016

معرفی جزیره زیبای کیش

 

موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی:

 

جزیره کیش با مساحت ۹۱ کیلومتر مربع، پیرامون ساحلی ۴۳ کیلومتر و شکل کلی تقریباً بیضی، در فاصله ۱۸ کیلومتری بندر گرزه(بندر آفتاب )- سرزمین پیوسته ایران – در خلیج فارس قراردارد. کیش در ربع اول راستای سواحل ۱۳۵۹ کیلومتری جنوب ایران در دهانه ی خلیج فارس و تقریباً در نزدیک بخش پایانی این آبراه در محدوده تنگه هرمز واقع است. عرض شمال آن ۳۲ ۲۶ درجه و طول شرقی آن ۵۸ ۵۳ است و در جهت ساحل غربی – به ساحل شرقی (فاصله ی مجتمع مرجان – میدان هور) ، ۴۵/۱۵ کیلومتر طول دارد. بیشترین عرض جزیره در راستای ساحل جنوبی به ساحل شمالی (فاصله ی بندرگاه گمرک– فانوس دریائی) ۵/۷ کیلومتر است. سطح جزیره فاقد توپوگرافی ویژه مانند پدیده کوه و حتی تپه مرتفع است. فرودگاه بین المللی کیش در مرکز و در بخش مرتفع آن که حدود ۴۰ – ۳۵ متر ارتفاع دارد احداث شده است. بیشترین شیب جزیره از شمال فرودگاه به طرف ساحل (هتل شایان) است.

ویژگی های جغرافیایی و اقلیمی جزیره کیش:

جزیره کیش یک خشکی کوچک چون کشتی نشسته در آب های گرم و کم عمق خلیج فارس است، خرده اقلیم ها (میکرو کلیمای) کیش به شدت در سلطه پدیده های ناشی از بستر بزرگ آبی است که دامنه ی نوسان تغییرات دمای شبانه روزی آن در ایام سال بسیارکم است. فشار بخار آب جزیره در بیشتر ایام سال غالباً در حدی بسیار بالا اسـت(رطوبت نسبی ۵۰ – ۶۰ درصد). اختلاف دمای متوسط روزانه جزیره در طول سال کم تر از ۹ – ۱۰ درجه است و سقوط دما هیچ گاه در حد یخبندان یا صفر نیست. براساس داده های هواشناسی مقدار متوسط رطوبت در هر کیلوگرم هوای گرم و خشک جزیره در دی ماه ۱۵ گرم و تیرماه حدود ۲۵ گرم است. هوای کیش در ماه های مهر تا فروردین، دارای گرمای ملایم ومطبوع است ودر این فاصله ی زمانی جزیره در شرایط زیست محیطی مطلوب قراردارد. از اردیبهشت تا مهر هوای کیش گرم و شرجی و میانگین دمای روزانه جزیره در این ماه ها تقریباً نزدیک به هم است. در اردیبهشت چون آب دریا هنوز سرد و رطوبت نسبی پائین است هوای کیش تقریباً خشک و باد آن ملایم، خنک و نسیم وار بوده و در مجموع هوای آن بهاری و لطیف و شرایط زیست محیطی آن بسیار مطلوب است. تفاوت دما بین گرم ترین و سردترین ماه کیش حدود ۱۶ درجه است. یعنی دی ماه دارای کم ترین تبخیر با نوسان ۱۲ درصد و خنک ترین و خشک ترین ماه جزیره و مرداد ماه با بیش ترین میزان تبخیر و با تغییر و نوسان حدود ۲۸ درصد دارای بیشترین تبخیر و گرم ترین ماه جزیره است. تبخیر زیاد ایام مرداد ماه در وقوع بارش های اتفاقی هر از چندگاه جزیره به صورت رگبارهای موسمی که متأثر از جریان هوای مرطوب اقیانوس هند در این منطقه است بی تأثیر نیست. باران های اتفاقی مردادماه که عمدتاً سیل آسا است و در مدتی کوتاه فرو می ریزند، غالباً خاک را شسته و به علت گرمای بالای سطح زمین نم آن ها به سرعت از خاک محو می گردد، و در عین حال باران های این ایام خود نعمت و رحمت آسمانی است که باید از آن بهره ی کافی گرفت و با ایجاد آب بندها و سدهای بزرگ و کوچک متعدد آب آن را مهار کرد. با آن که کیش روی گنبد نمکی قرار دارد، ولی برخلاف جزایر دیگر (مانند قشم)، هنوز رأس گنبدهای نمکی زیرین آن زیاد بالا نیامده است و بنابراین خوشبختانه وضع زمین شناختی جزیره به نحوی است که نفوذ آن ها به زیرزمین باعث بالا آمدن شوری نمی شود و با تمهیداتی میتوان نزولات آسمانی را مدتها پس از هر بارندگی در آب بندها نگهداری کرد و حداکثر استفاده از آنها را نمود (زمینهای شور جزیره نسبت به کل مساحت آن بسیار کم است).

جاذبه های گردشگری جزیره زیبای کیش:

برخی از جاذبه های گردشگری جزیره به شرح ذیل می باشد:
 • ساحل مرجانی جزیره
 • نمایشگاه دائمی استاد کیومرث صیاد
 • آب انبار سنتی
 • کشتی یونانی
 • اسکله بزرگ تفریحی کیش
 • مساجد
 • مجموعه درخت سبز
 • پارک دلفین
 • باغ پرندگان
 • شهر زیر زمینی کاریز
 • لاک پشت های دریایی
 • آکواریوم
 • گذر هنرمندان
 • شهر باستانی حریره
 • سافاری کیش

بازارهای کیش:

سالانه بیش از یک میلیون نفر گردشگر به کیش سفر می کنند که از این میزان جمعیت، حدود ۱۵۰ هزار نفر توریست خارجی یا ایرانیان مهاجر هستند. بازارهای کیش به واسطه فروش کالاهای اصل خارجی جاذبه خاصی برای مسافرانی که بیشتر با هدف گردشگری به جزیره سفر می کنند، داردهم اکنون جزیره کیش در حدود ۱۱ بازار بین المللی و مرکز تجاری و بازارچه دارد.

 • بازار پردیس
 • مرکز تجاری کیش
 • بازار زیتون
 • بازارمرجان
 • بازار مروارید
 • بازار مریم
 • بازارپارس خلیج
 • بازار پانیذ
 • بازار صفین
 • بازارونوس

کیش مهم‌ترین جزیره گردشگری و تجاری ایران است که سالانه گردشگران بسیاری از داخل و خارج ایران را به خود جذب می‌کند. در دوره هخامنشی‌ها کیش به مرکز صید مروارید در منطقه بین‌النهرین و حتی هندوستان تبدیل شد‌. وجود مروارید موجب شد که این جزیره باستانی در عهد هخامنشی‌ها میزبان کشتی‌های تجاری و بازرگانان شود. یونانی‌ها در وصف کیش بیش از دیگر سیاحان نوشته اند.وجود مروارید موجب شد که این جزیره باستانی در عهد هخامنشی‌ها میزبان کشتی‌های تجاری و بازرگانان شود.  یونانی‌ها در وصف کیش بیش از دیگر سیاحان نوشته اند. یکی از آنها نیارخوس دریاسالار یونانی بود که در سال ۳۲۵ قبل از میلاد مسیح به فرمان اسکندر مقدونی مامور به سفرهای اکتشافی شد تا جهانگشایی اسکندر را تکمیل کند. او در خصوص سفر اکتشافی خود در دریای عمان و خلیج فارس در قرن چهارم پیش از میلاد، نوشته است که به جزیره کیش رسید.

 
آریان یکی دیگر از تاریخ نویس‌های یونانی است که نام کامتینا را برای کیش انتخاب کرد. او معتقد بود، هنگامی‌که نیارخوس مامور سفرهای اکتشافی اسکندر مقدونی به کیش رسید، این جزیره زیبا و تاریخی به دو الهه یونانی به نام‌های ونوس و مرکور اختصاص داشت. اهمیت جزیره کیش در طول تاریخ به اندازه‌ای بود که حتی دردوره‌ای از تاریخ ایران، حاکم خلیج فارس در عصر اتابکان فارس این جزیره را سکونتگاه اصلی خود قرار داد. در عصر مغولان نیز کیش اهمیت تجاری خود را در کنار بغداد، شیراز، بحرین و هندوستان حفظ کرد.
 
معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس
 
برپا ماندن شهر باستانی حریره کیش در همان دوران، شاهدی بر این مدعاست. اهمیت مروارید کیش چنان بود که این پدیده طبیعی برگردن همسر‌امپراتور چین آویخته شد و مارکوپولو در خاطرات سفر خود با مشاهده این گردنبند از ارمغان کیش سخن گفت. آرامش کیش از همان عهد باستان پابرجا ماند تا آنکه پرتغالی‌ها کشتی‌های جنگی خود را به طمع در دست گرفتن بازارهای هندوستان، عربستان و ایران به اقیانوس هند فرستادند و به کیش رسیدند.
 
آن‌ها تا زمان حکومت صفویه نیز در کیش ماندند. با بیرون راندن پرتغالی‌ها توسط دلیران جنوب ایران، کیش به حیات بومی‌خود ادامه داد تا آنکه در سال ۱۳۷۱ این جزیره نام مروارید خلیج فارس را به خود گرفت از ۲۰ سال پیش تاکنون کیش پرشتاب در مسیر جذب گردشگر حرکت کرد  تا اینکه به مقصد منحصر به فرد گردشگری در مناطق آزاد ایران بدل شد و توانست در کنار اصفهان و شیراز پرچم گردشگری ایران را بالا نگاه دارد.
ساحل نقره‌ای و هوای پاک
کیش را مروارید خلیج فارس خوانده‌اند. این نام تنها یک شعار برای این جزیره زیبای جنوبی ایران نیست. کیش را از آن جهت مروارید خلیج فارس نامیده‌اند که شن‌های سواحل این جزیره جنوبی با مرجان‌های دریایی در هم آمیخت و در سراسر کرانه‌های این جزیره در تابش خورشید همچون نگین شروع به درخشیدن کرد. آب و هوای کیش در چهارفصل ایران مختص به این جزیره است، به گونه‌ای در طول سال ساحل نقره‌ای و آسمان آبی و آفتاب درخشانش در آب‌های نیلی رنگ خلیج فارس هوای پاک و آرامش منحصر به فردی را بر این جزیره حاکم کرده است.
 
جزیره کیش با برخورداری از پیشینه باستانی شگفتی‌های طبیعی خاص خود را نیز دارد. سواحل مرجانی و آب‌های شفاف این جزیره چنان فضایی ایجاد کرده که هر گردشگری را شیفته بازدید از آن می‌کند. در وصف پاکی و تمیزی این جزیره همین بس که آب‌های این جزیره همچون شیشه، زیبایی‌ها و مرجان‌های کف دریا را تا دوردست‌ها نمایان می‌کند. در وصف دیدنی‌های پرشمار جزیره کیش باید به پارک ساحلى مرجان، اسکله تفریحی و پارک دلفین‌ها اشاره کرد.
 
باغ پرندگان کیش نیز در نوع خود بی‌نظیر است و گونه‌های بسیار از پرندگان جهان در این پارک که سقف آن با تورهای نامرئی پوشانده شده است، زیست می‌کنند. اگرعلاقه‌مند به رانندگی باشید جاده کرانه فرصت خوبی را برای گشت و گذار به دور این جزیره مرجانی فراهم کرده است. حتی اگرهم علاقه‌ای به راندن در جاده‌های خلوت کیش را نداشته باشید می‌توانید با دوچرخه در پیست‌ مخصوص ۵۱کیلومتری دوچرخه سواری کیش برانید و از هوای پاک و سکوت و زیبایی آن بهره‌مند شوید.
 
 معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس
 
یک بسته تفریحی
کشتی یونانی
تماشای کشتی یونانی در غروب ساحل از دیگر جاذبه‌های گردشگری شناخته شده در جزیره کیش است. این کشتی اگرچه تاریخی نیست، ولی چنان تصاویر زیبایی از غروب کیش خلق کرده که به تدریج به محلی برای تجمع گردشگران تبدیل شد. سال ۱۳۴۵بود که بومیان جزیره کیش ناگهان با کشتی بزرگی مواجه شدند که در نزدیکی روستای باغو به گل نشسته بود.گفته‌می‌شود که شاید این کشتی به دلیل مه‌آلود بودن هوا و نبود فانوس دریایی در ساحل کیش به گل نشسته باشد. این کشتی در سال ۱۳۲۲ درست هنگامی‌که ایران درگیر کودتا بود در بندر گلاسکوی اسکاتلند ساخته شد و هنگامی‌که به گل نشست در اختیار یونانی‌ها بود و از آن جهت آن را کشتی یونانی لقب داده‌اند.
 
برای بازدید از این کشتی مسئولان مناطق آزاد کیش اقدام به احداث پارک ساحلی کشتی یونانی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع و ایجاد آمفی‌تئاتر، کافه تریا، رستوران ایرانی و لبنانی، غرفه‌های فروش تنقلات، ایستگاه‌های کرایه اسکیت، دوچرخه و فروش محصولات ورزشی در محیط پیرامون به گل نشستن کشتی یونانی کردند و بدین ترتیب جاذبه‌ای جدید برای گردشگران ایجاد شد.
 
معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس
 

ورزش‌های آبی

کیش از سال‌ها پیش مرکز ورزش‌های آبی ایران نیز بود. غواصی مهم‌ترین شاخه از ورزش‌های آبی است که از سال‌ها پیش در کیش دایر و حتی مدارس آموزشی نیز برای آن راه‌اندازی شد. شگفتی‌های زیر آب در جزیره کیش به اندازه‌ای است که گردشگران در آرزوی غواصی در این جزیره در فصول مختلف سال به کیش می‌روند تا دنیای شفاف زیر آب و مرجان‌های رنگارنگ و آبزیان شگفت‌انگیز این جزیره را از نزدیک مشاهده کنند و لذت ببرند.
 
معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس
 

اسکله تفریحی

اسکله تفریحی مجموعه‌ای است که‌امکانات تفریحی از قبیل جت اسکی، قایق‌های پدالی (با ظرفیت چهارنفر)، قایق‌های ماهیگیری، قایق‌های پارویی، سه چرخه‌های آبی،‌امکانات غواصی و قایق‌های کف شیشه‌ای که گردشکران از آن برای تماشای دنیای شگفت‌انگیز آبزیان زیبای خلیج فارس استفاده می‌کنند، در خود جای داده‌است. جدای از مدرسه‌های غواصی ورزش‌های آبی دیگری در کیش وجود دارند که مورد توجه گردشگران هستند. بهترین نقطه برای ورزش‌های آبی در کیش مجموعه اسکله تفریحی کیش است که در مجاورت چند مجموعه تفریحی دیگر قرار گرفته است.
در تمامی‌کلوب‌های دریایی و اسکله تفریحی کیش ورزش‌های آبی و تفریحی همچون جت اسکی، چترهای پاراسل، بانانا و شاتل، اسکی روی آب،‌ باگی، فلای بورد و اسکوتر دریایی و قایق سواری با قایق‌های بادبانی و تندرو عرضه می‌شود که نرخ آنها از ۱۲ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان است.
 
معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس

 
 

جشنواره‌‌ها

 
جزیره کیش مرکز برپایی جشنواره‌های گوناگونی است. از جشنواره‌‌های موسیقی گرفته تا جشنواره‌های خرید و جشنواره‌های ویژه هر فصل، در این جزیره برنامه ریزی و اجرا می‌شوند . بدین ترتیب بسته سفر به کیش کامل و هیجان‌انگیز خواهد بود. می‌توانید روزها در آب‌های خلیج فارس و مراکز تفریحی ساحلی به تفریح بپردازید و عصر هنگام با گشت‌وگذار در پاساژ‌های این جزیره محصولات متنوعی خریداری کنید.
 
کیش دیگر تنها به پارک مشهور دلفین‌ها و باغ پرندگان مشهور نیست و اینک به نقطه‌ای متمرکز از تمامی‌امکانات گردشگری ایران در جنوب کشور تبدیل شده است. از پیست‌های اسکیت روی یخ تا رفتن به اعماق آب‌های نیلگون خلیج فارس و همنشینی با آبزیان متنوع این جزیره و تماشای مرجان‌های رنگارنگ، همه و همه برای گردشگران فراهم است.
 
معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس

 
 
امکانات جزیره
به غیر ازمراکز تفریحی که به آنها اشاره شد، مجموعه‌های ورزشی بسیاری نیز در کیش راه‌اندازی شده که خدمات سوارکاری، تنیس، تیراندازی با کمان، اسکیت و اسکواش، فوتبال و ورزش‌های رزمی‌را به گردشگران و علاقه‌مندان عرضه می‌کنند. به شنا هم که علاقه‌مند باشید علاوه بر استفاده از خدمات استخرهای شنا در جزیره می‌توانید سری به مراکز تفکیک‌شده شنا آقایان و بانوان بزنید و در دریای نیلگون خلیج فارس شنا کنید.
سامانه حمل و نقل
کرایه تاکسی در کیش همچنان گران است،‌اما تاکسی‌های زرد رنگ خطی در این جزیره نرخ معقول‌تری دارند. نرخ مینی بوس در این جزیره کمترین نرخ کرایه است و برای رفتن به مسیرهای مختلف با مینی‌بوس‌های جزیره تنها پرداخت ۹۰۰ تومان کافی است. موسسات زیادی در جزیره کیش وجود دارند که می‌توانید با مراجعه به آنها به اجاره روزانه خودرو اقدام کنید.
 
معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس
 

اقامت در ۶۰ هتل

سفر به کیش البته چندان ارزان هم نیست،‌اما نرخ اقامت در این جزیره جنوبی ایران که‌امکانات گردشگری و تفریح در آن به وفور فراهم است، نسبت به سفرهای خارجی قابل توجه است. جزیره کیش از آن جزیره‌های جنوبی است که توسعه آن برپایه صنعت گردشگری شکل گرفت و به تدریج تبدیل به نقطه تمرکز تاسیسات گردشگری شد.
 
این جزیره‌اما برای گردشگران علاقه‌مند به خرید نیز نقطه خوبی برای پاساژگردی و خریدهای مختلف است. جدای از آن کیش برای علاقه‌مندان به خودرو نیز از آن جهت که جزیره‌ای آزاد محسوب می‌شود، نقطه مناسبی برای دیدن جدیدترین خودروهای عرضه شده در بازارهای جهانی است که به تعداد زیاد وارد این جزیره شده اند. جزیره کیش در مساحتی حدود ۹۰ کیلومتر مربع دارای بیش از ۶۰ هتل یک تا پنج ستاره است که می‌تواند در هر فصل سال اقامتگاه خوبی برای گردشگران باشد.
 
نرخ سفر به کیش با تورهای گردشگری نیز حدود ۴۰۰ هزار تومان برای پنج روز اقامت در هتل‌های این جزیره در فصل تابستان تعیین شده که البته ممکن است براساس سلیقه گردشگرانی که علاقه به سفر با تورهای گردشگری به این جزیره دارند، اندکی کم یا زیاد شود. در هر حال، پیشنهاد ما سفر با تورهای گردشگری به این جزیره زیبا و لذت بردن از تمامی‌جاذبه‌های گردشگری مروارید خلیج فارس است.
 
معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس
 

پارک‌های ساحلی

پارک‌های ساحلی در کیش فراوان وجود دارد و به تناسب میل و علاقه بازدیدکنندگان میزبان گردشگران است. پارک‌های ساحلی مرجان، میرمهنا، سیمرغ، مرد ماهیگیر و پارک شهر این جزیره با وسعت زیاد میزبان گردشگران است و‌امکانات خوبی برای چند ساعت استراحت در کنار آرامش دریای جنوبی ایران دارد. اگر به محیط زیست ایران علاقه دارید تماشای لاک‌پشت‌های دریایی در دهانه غربی جزیره را از دست ندهید. می‌توانید حتی به محله سفین هم بروید و از تماشای باغ بهشت که نخلستانی تاریخی است بهره مند شوید.
 
معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس

 
 
تابستان‌های خشک و زمستان‌های بهاری
کیش جزیره‌ای گرم و خشک است و آب و  هوای بیابانی دارد. بنابراین تابستان‌های آن طولانی و گرم و زمستان‌ها با آب و هوای مطبوع و ملایم است. کیش جزیره‌ای کم باران و خشک است و به همین دلیل حتی در دوره باستان نیز مردم جزیره نیاز به حفر قنات داشتند. با این حال در فصل زمستان در برخی روزها رگبارهای پراکنده منجر به جاری شدن سیلاب در جزیره می‌شود. در تابستان گاه میزان رطوبت و شرجی هوا در جزیره به صد درصد نیز می‌رسد، در این ماه دمای هوا به بیش از ۳۴ درجه و شرجی آن به ۶۸ درجه می‌رسد. بنابراین بهترین زمان سفر به جزیره کیش ماه‌های دی تا فروردین هستند که آب و هوای جزیره مطبوع و ملایم است.
مجموعه جنگلی درخت سبز
علاقه‌مند به جنگل هم که باشید می‌توانید به دره پرتغالی‌ها در کیش و محوطه درخت سبز بروید تا ساعاتی در میان درختان و سبزی جنگل استراحت کنید و از دیدن درخت بزرگ انجیر معابد کیش هم بهره مند شوید. مجموعه درخت سبز کیش درست در مجاورت دو جاذبه گردشگری تاریخی کیش که شهر باستانی حریره و آب انبار سنتی جزیره است قرار دارد. پس با یک تیر چند نشان بزنید و گشت نیمروزی خود را در جزیره به بازدید از محوطه درخت سبز اختصاص بدهید.
 
معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس
 

سرزمین آهوان

کیش را به جزیره آهوان نیز می‌شناسند که تعداد آنها در این جزیره زیبا زیاد است. این جانوران در فاصله بین فرودگاه تا مرکز جزیره پراکنده شده اند. می‌توانید آهوان جزیره را در حالی که در گوشه و کنار جزیره در حال استراحت هستند، مشاهده کنید. تعداد آهوان کیش به اندازه‌ای زیاد است که مشاهده آنها تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری طبیعی این جزیره شده است. آهوان کیش البته زندگی مسالمت آمیزی با ساکنان جزیره دارند و برخی گله‌ها نیز در نزدیکی محل زندگی ساکنان جزیره حضور می‌یابند.
 
 معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس
 

فصل رونق

جزیره کیش اکنون روزهای جشنواره تابستانه خود را پشت سر می‌گذارد و به همین دلیل نیز نرخ ورود گردشگر به این جزیره زیبا در ۱۵ روز نخست تابستان ۱۷ درصد رشد داشته است. پس اگر این روزها به کیش سفر می‌کنید بدانید که جمعیت گردشگران داخلی و خارجی این جزیره نیز در فصل تابستان افزایش بیشتری یافته است. ‌‌
 
معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس

 
 
آثار تاریخی
قنات ۸۰۰ ساله
قنات کیش که اکنون به شهر زیرزمینی کاریز تبدیل شده بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد.این قنات آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را تامین می‌کرد. قنات کیش که در زمان خود یکی از  شیوه‌های پیشرفته مهندسی آب بود ، ۱۰ هزار متر مربع وسعت دارد. جالب آنکه در این سال‌ها قنات کیش تغییر کاربری یافته و به دلیل وسعت زیاد آن حتی توانسته‌اند داخل این شهر زیرزمینی غرفه‌های فروش صنایع‌دستی، رستوران سنتی و مدرن، موزه، سالن‌آمفی تئاتر، سالن کنفرانس و گالری‌های هنری ایجاد کنند.
 
شهر زیرزمینی و باستانی کیش اکنون در عمق ۱۶ متری زمین قرار دارد و تبدیل به جاذبه گردشگری ایران شده است. در بازدید از این قنات زیرزمینی می‌توانید تصور کنید که به شهری در عمق دریاها سفر کرده‌اید که دیواره هایش با صدف و مرجان‌های خلیج فارس برپا شده‌اند. خاک‌های برداشت شده از این قنات حتی جنبه درمانی نیز یافته‌اند و در گل‌درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شهر زیرزمینی کیش همچنین ۱۵ کیلومتر طول دارد و سه رشته را در خود جای داده است.
 
معرفی جزیره زیبای کیش نگین خلیج فارس
 

در بافت قدیمی‌کیش می‌توانید به تماشای صیادان بومی‌و همچنین زندگی روستاییان این جزیره بپردازید. در این نگاه کیش یک سرو گردن از دیگر جزیره‌های جنوبی ایران بالاتر است.بنابراین حتی اگر شنا بلد نیستید یا از غواصی هم می‌ترسید می‌توانید ساعاتی مهمان قایق‌های کف شیشه‌ای جزیره کیش شوید تا بدین ترتیب با بهره‌گیری از شفافیت آب‌های این جزیره زیبا به دیدار آبزیان کف دریا بنشینید و لذت قایق سواری را هم تجربه کنید.

در بافت قدیمی‌کیش می‌توانید به تماشای صیادان بومی‌و همچنین زندگی روستاییان این جزیره بپردازید. در این نگاه کیش یک سرو گردن از دیگر جزیره‌های جنوبی ایران بالاتر است.بنابراین حتی اگر شنا بلد نیستید یا از غواصی هم می‌ترسید می‌توانید ساعاتی مهمان قایق‌های کف شیشه‌ای جزیره کیش شوید تا بدین ترتیب با بهره‌گیری از شفافیت آب‌های این جزیره زیبا به دیدار آبزیان کف دریا بنشینید و لذت قایق سواری را هم تجربه کنید.


اطلاعات تماس

 •    تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان الوند ، کوچه آویز

 •     تلفن فروش و پشتیبانی : 02188059076

 •     موبایل پشتیبانی 1: 09371447164

 •     موبایل پشتیبانی 2: 09905594494

 •     فکس: 02189785719

تمامی حقوق وب سایت برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016