تمامی حقوق برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016

قیمت بلیط هواپیما

در ابتدا پیش از آنکه به قیمت بلیط هواپیما در مسیرهای پر تردد بپردازیم، بهتر است اطلاعات مختصری در مورد انواع بلیط هواپیما و رده‌بندی قیمتی این بلیط‌ها در اختیار شما قرار دهیم.

بلیط هواپیما سیستمی

 این بلیط‌ها را اگر از آسان پرواز سیمرغ  یا به طور مستقیم از خود هواپیمایی‌ها یا  از دیگر دفاتر خدمات مسافرتی  بخرید، همیشه قیمت  یکسانی دارند و قیمت بلیط هواپیما در این پروازها مطابق با نرخ مصوب خود ایرلاین هواپیمایی تعیین می گردد. بلیط‌های سیستمی با بلیط‌ چارتر یک تفاوت مهم دارند و آن هم در قابلیت استرداد بلیط است. شما هر زمان و به هر علتی سفر خود را لغو کنید، شرکت‌ها مبلغی را از قیمت بلیط هواپیما به عنوان جریمه کنسلی کم می‌کنند و مابقی پول شما را بازمی گردانند. مبلغ  و میزان جریمه‌ کنسلی قیمت بلیط هواپیما را خود شرکت‌های هواپیمایی تعیین می نمایند. اما تفاوت  آسان پرواز سیمرغ با دیگر فروشندگان بلیط و حتی بعضی از ایرلاین‌های داخلی این است که اگر به هر علتی  بلیط سیستمی هواپیما را مسترد کنید ، بلافاصله پس از کنسل کردن بلیط و کسر جریمه، مابقی پولی که برای قیمت بلیط هواپیما پرداخت کرده اید، به شماره کارت شما که توسط کارشناسان آسان پرواز سیمرغ دریافت شده واریز خواهد شد.  این در حالیست که زمان استرداد پول در بعضی از شرکت‌های هواپیمایی حتی به بیست‌وچهارساعت هم می‌رسد اما در آسان پرواز سیمرغ این انتقال به سرعت انجام می گردد. تفاوت دیگر بلیط سیستمی با بلیط چارتر در قیمت بلیط هواپیما برای برای کودکان است ، قیمت بلیط هواپیما در پرواز سیستمی، برای بزرگسالان و کودکان و نوزادان متفاوت است و بلیط نوزادان و کودکان از بلیط بزرگسالان ارزان‌تر است، اگر در سفر هوایی بچه‌‌هایی در سنین مختلف به همراه خود دارید، بلیط سیستمی برای شما مناسب‌‌تر و مقرون به صرفه تر از چارتر خواهد بود.

بلیط چارتر هواپیما

در پروازهای چارتر حتما متوجه تغییر قیمت بلیط هواپیما شده‌اید در اغلب اوقات  بلیط چارتر هواپیما از بلیط‌های سیستمی‌ ارزان‌ترهستند. این دسته از بلیط‌ها مربوط به شرکت‌های خدمات مسافرتی (آژانس‌ها) هستند که تمامی صندلی‌های یک پرواز یا بخشی از صندلی ها را از شرکت‌های هواپیمایی چارتر یا اجاره می‌کنند و قیمت بلیط هواپیما را خود چارتر کننده ها تعیین می نمایند. قیمت بلیط‌ چارتری متغیر است و به ارتباط مستقیم به میزان تقاضای مسافر و زمان سفر دارد. به عنوان مثال در مواقعی که تقاضا برای بلیط هواپیما زیاد است، مانند:  تابستان ، عید نوروز ، اعیاد و مناسبت‌های مذهبی وتعطیلات،  قیمت بلیط هواپیما بالا می رود. برخلاف بلیط‌های سیستمی، شما نمی توانید بلیط چارتری را لغو و کنسل کنید. در پروازهای چارتر ، قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسالان و کودکان و نوزادان یکسان می باشد و برای کودک بالای ۲ سال نرخ بلیط هواپیما مانند بزرگسال محاسبه می شود.

قیمت بلیط چارتر

پرواز چارتر، به پروازی اطلاق می گردد که در آن تمامی صندلی‌های یک هواپیما و یا تعدادی از آن‌ها، توسط آژانس‌ اجاره شده است. پرواز چارتر، بیشتر در مسیرهای پر رفت و آمد مثل تهران – مشهد ، تهران -کیش و سایر مسیرهای پر تردد کاربرد دارد.
 این صندلی‌های اجاره شده، هم در تورهای گردشگری استفاده می‌شود و هم به طور مستقل به فروش می رسند. تمامی هزینه‌ی ناشی از پر نشدن صندلی های پرواز چارتر، به عهده آژانس‌ هواپیمایی اجاره کننده‌ی آن پرواز خواهد بود، اگر هم چنان صندلی‌هایی در پرواز چارتر خالی مانده باشند، قیمت آن‌ها ارزان تر می شود تا سریع تر به فروش برسند و چارتر کننده متضرر نگردد.  

قیمت بلیط سیستمی

اینجا لازم است اشاره کنیم به اینکه آزادسازی قیمت بلیط سیستمی، از تاریخ ۲۵ / ۳ / ۹۴ و بر اساس قوانین ابلاغی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری تصویب گردید.   از این تاریخ به بعد، قیمت بلیط هواپیما در مسیرهای مختلف، از کف و سقف مشخصی برخوردار خواهد بود؛ در صورتی که در گذشته قیمت بلیط تهران مشهد ؛ بدون در نظر گرفتن زمان پرواز و  یا کیفیت خدمات ـ به طور ثابت ۱۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان بود، اکنون پایین ترین حد این قیمت به ۹۴ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده ، اما بالاترین سقف آن به ۲۳۴ هزار تومان ؛ به این معنی که شرکت‌ها و آژانس‌های هواپیمایی اجازه دارند که بلیط را بر اساس کلاس پروازی و سایر خدمات پرواز، تا حداقل ۳۰ درصد بالاتر از نرخ مصوب به فروش برسانند. همچنین بر طبق قوانین ابلاغی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت ها نمی توانند در قیمت فروش بلیط سیستمی از محدوده تعیین شده فراتر روند.

قیمت بلیط هواپیما ـ  چارتر و سیستمی ـ در مسیرهای پرتردد را می توانید از لیست زیر انتخاب ، مشاهده و خرید نمایید.
شما می‌توانید با کلیک بر روی هر مسیر در لیست زیر ، روز و تاریخ را مشخص کنید و قیمت بلیط هواپیما در  پروازهای چارتر و سیستمی آن مسیر را مشاهده نمایید:

قیمت بلیط تهران مشهد

قیمت بلیط اهواز تهران

قیمت بلیط مشهد تهران

قیمت بلیط تهران شیراز

قیمت بلیط شیراز تهران

قیمت بلیط تهران کیش

قیمت بلیط تهران اهواز

قیمت بلیط کیش تهران

قیمت بلیط تبریز تهران

قیمت بلیط تهران تبریز
 

جستجوی مطالب و مسیرهای پرواز

Generic selectors
فقط دقیقا یکسان
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
جستجو در پست
جستجو در صفحه
طبقه بندی بر اساس دسته
اطلاعیه ها
بلیط هواپیما
دانستی های پرواز
مطالب مفید

اطلاعات تماس

جهت اطلاع از قیمت لحظه ای بلیط هواپیما در مسیرهای پروازی میتوانید، از کادر "به کجا پرواز می کنید" مبدا ، مقصد و تاریخ مورد نظر را انتخاب و سپس لیست پرواز را مشاهده کرده و خرید بلیط را به صورت آنلاین انجام دهید

تلفن واحد فروش : 02188059076

تلفن واحد پشتیبانی : 09371447164

مطالب مفیداطلاعات تماس

  •    تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان الوند ، کوچه آویز

  •     تلفن فروش و پشتیبانی : 02188059076

  •     موبایل پشتیبانی 1: 09371447164

  •     موبایل پشتیبانی 2: 09905594494

  •     فکس: 02189785719

تمامی حقوق وب سایت برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016