تمامی حقوق برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016

مقدار بار مجاز پرواز خارجی

مقدار بار مجاز پروازهای خارجی چقدر است ؟

هنگامی که قصد سفر می کنید ، سوالاتی ذهنتان را درگیر می کند.
از جمله اینکه چند چمدان میتوانید بردارید؟
اندازه چمدان ها باید چقدر باشد؟ میزان باری که مجاز هستید همراه داشته باشید چقدر است؟
مقدار بار مجاز در سفر های خارجی مهمتر از سفرهای داخلی است. همچنین ایرلاینی که برای سفر خود انتخاب می کنید اهمیت دارد که ایرلاین به شما اجازه حمل بار را تا چه میزان می دهد. برای آگاهی از پاسخ این سوالات با آسان پرواز سیمرغ همراه باشید.

بار مجاز در هواپیما به چه معناست ؟
بار مجاز به مقدار باری گفته می شود که اجازه حمل آن برای مسافر وجود دارد و نیاز به پرداخت هزینه اضافه نیست. تقریبا در اکثر ایرلاین ها شما بیش از میزان استاندارد می توانید بار همراه داشته باشید اما مطابق با قوانین آن ایرلاین باید جداگانه پول اضافه بار را پرداخت نمایید.
بار مجاز جدا از باری است که به داخل کابین هواپیما حمل می کنید. مقدار باری که در کیف و یا ساک دستی به داخل هواپیما می برید تا ۷ کیلو مجاز است، که تقریبا در همه ایرلاین ها این استاندارد وجود دارد. گرچه مقدار بار استاندارد با توجه به ایرلاین و مسیر پرواز با هم متفاوت است.
در برخی از ایرلاین ها میزان بار مجاز نسبت به دیگر ایرلاین ها کمتر است که باید به آن توجه کنید. و از قوانین آن ایرلاین مطلع شوید.

میزان بار مجاز چه ایرلاین‌هایی زیاد است ؟
بار مجاز در برخی از پروازهای خارجی ۳۰ کیلوگرم و مناسب است. مانند :
۱. امارات ایرلاین، ۲. قطر ایرلاین ، ۳. ایرلاین الاتحاد، ۴. ایرلاین ترکیش ، ۵. تای ایرویز ، ۶. عمان ایر

۳۰ کیلوگرم بار برای زمانی است که شما بلیط اکونومی تهیه می کنید و آن را باید در یک چمدان قرار دهید. میزان بار مجاز بلیط بیزینس ۴۰ کیلوگرم و در ۲ چمدان می باشد و در بلیط فرست کلاس نیز تا ۵۰ کیلوگرم مجاز به حمل بار هستید که این استاندارد ویژه مسیرهای آسیایی و اروپایی می باشد.
اما در سفر به آمریکا و کانادا و آمریکای جنوبی مثل برزیل ،مسافران بلیط‌های اکونومی مجاز هستند ۲ چمدان و هر کدام با ۲۳ کیلو وزن را با خود به همراه داشته باشند. دارندگان بلیط قسمت فرست کلاس و بیزنس هواپیما مجاز به حمل ۲ چمدان و هر کدام با وزن ۳۲ کیلوگرم هستند.

میزان بار مجاز کدام ایرلاین‌ها کم است؟
اکثر ایرلاین های کشورهای اروپایی میزان بار مجازشان کمتر از ۳۰کیلوگرم است.
۱. ایرفرانس ، ۲. لوفتانزا ،۳. بریتیش ایرویز، ۴. آل ایتالیا، ۵. آسترین، ۶. اوکراین ایر، ۷. کی ال ام ، که بار مجاز این ایرلاین ها ۲۳ کیلوگرم است. برای بلیط بیزینس ۲ چمدان با ۲۳ کیلو و بلیط های بخش فرست کلاس ۲ چمدان با ۳۲ کیلوگرم وزن مجاز به حمل بار هستید. در صورت لزوم باید برای اضافه بار پول بیشتری پرداخت نمایید.

خرید جداگانه بار برای کدام ایرلاین ها است؟
برخی از بلیط های هواپیما، بدون بار هستند و از قیمت کمتری برخوردارند و تنها مقدار بار مجاز، کیف و یا ساک دستی همراه مسافر است که با خود به داخل هواپیما می برد. تهیه این نوع از بلیط به این معنی است که برای حمل بار باید هزینه جداگانه بپردازید. قیمت و شرایط خرید بار در ایرلاین‌های مختلف متفاوت است.
پس از تهیه این نوع بلیط شما می توانید میزان بار مد نظر خود را به بلیط اضافه کنید، و هزینه آن را پرداخت کنید. برخی از ایرلاین های اروپایی مانند ایزی جت و رایان ایر؛ همچنین پروازهای داخلی کشور مالزی و تایلند که بلیط ارزان به فروش می رسانند روی بلیط اولیه میزان باری را در نظر نمی گیرند، و باید قبل از رزرو از قیمت آن آگاه شوید.

جستجوی مطالب و مسیرهای پرواز

Generic selectors
فقط دقیقا یکسان
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
جستجو در پست
جستجو در صفحه
طبقه بندی بر اساس دسته
اطلاعیه ها
بلیط هواپیما
دانستی های پرواز
مطالب مفید

اطلاعات تماس

جهت اطلاع از قیمت لحظه ای بلیط هواپیما در مسیرهای پروازی میتوانید، از کادر "به کجا پرواز می کنید" مبدا ، مقصد و تاریخ مورد نظر را انتخاب و سپس لیست پرواز را مشاهده کرده و خرید بلیط را به صورت آنلاین انجام دهید

تلفن واحد فروش : 02188059076

تلفن واحد پشتیبانی : 09371447164

مطالب مفیداطلاعات تماس

  •    تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان الوند ، کوچه آویز

  •     تلفن فروش و پشتیبانی : 02188059076

  •     موبایل پشتیبانی 1: 09371447164

  •     موبایل پشتیبانی 2: 09905594494

  •     فکس: 02189785719

تمامی حقوق وب سایت برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016