تمامی حقوق برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016

کلاس های پرواز هواپیما

کلاس اکونومی

کلاس اکونومی (Economy) یا کلاس اقتصادی، ارزان‌ترین نحوه سفر با هواپیما، قطار و برخی از کشتی‌ها می باشد.
از جمله امکاناتی که برای مسافران این نوع پرواز در نظر گرفته می‌شود، عموما از تعداد محدودی روزنامه، مجله‌ی تبلیغاتی و کارت راهنمای پرواز بیشتر نیست. برخی از خطوط هوایی ارزان مانند ایزی‌جت حتی پذیرایی چندانی هم در پروازهای کم‌تر از دو ساعت برای مسافران اکونومی انجام نمی‌دهند و حتی گاهی مسافران می بایست بابت غذا و نوشیدنی در داخل هواپیما پول پرداخت کنند.

در بعضی هواپیماها برای صندلی‌های کلاس اکونومی، مانیتور و هدفون هم تعبیه شده که مسافران در تغییر برنامه‌‌های آن حق انتخاب زیادی ندارند؛ اما در بیشتر هواپیماها، برای تمامی مسافران بخش اکونومی یک مانیتور بزرگ وجود دارد که برنامه‌ی مشخصی پخش می‌کند. تفریح و سرگرمی برای مسافران در کلاس اکونومی، به خط پروازی و مدل هواپیما بستگی دارد.
در یک پرواز ، کلاسی اکونومی بیشتر صندلی‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

کلاس تجاری

کلاس تجاری (Business class) برای مسافران این بخش، امکانات بهتر و بالاتری از کلاس اکونومی را فراهم می‌کند. به طور مثال مقدار بار مجاز مسافران کلاس بیزینس معمولاً بالا‌تر از مسافران کلاس اکونومی است.
در فرودگاه ، سالن استراحت جداگانه‌ای برای مسافران کلاس بیزینس در نظر گرفته می‌شود و ترانسفر آن‌ها از ساختمان فرودگاه تا پله‌های هواپیما هم به طور جداگانه انجام می‌‌گردد.
صندلی‌های کلاس تجاری در جلوی کلاس اکونومی و با فاصله‌ی بیشتری از هم قرار گرفته اند. سرویس پذیرایی در این کلاس هوایی، اغلب با غذای گرم بوده و امکانات رفاهی دیگری مانند حوله‌ی گرم، مانیتور و هدفون برای تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی و غیره برای مسافران فراهم شده است.
در بعضی از پروازهای ایرلاین ها، کلاس لوکس فرست‌ کلاس حذف شده است و کلاس بیزینس، باکیفیت‌ترین کلاس سفر در آن پرواز محسوب می گردد.

فرست‌کلاس

لوکس‌ترین راه سفر، پرواز در فرست‌کلاس هواپیما(First Class) است. تعداد صندلی‌های بخش فرست‌کلاس بسیار محدود است و حداکثر بیست صندلی در یک هواپیما به این کلاس اختصاص دارد. فضای اختصاص داده شده به صندلی‌های این بخش بسیار زیاد است و حریم شخصی هریک از مسافران در این بخش به خوبی رعایت شده است. صندلی‌های این قسمت، بزرگ و راحت و جادار هستند و هر کدام، تلویزیون و وسایل تفریحی الکترونیکی مجزای خودشان را دارند.
سرویس بهداشتی جداگانه ، مهمانداران باتجربه‌تر، پذیرایی لوکس ، ویژه و گرم برای مسافران فرست‌کلاس فراهم است.
حتی سوار شدن مسافران فرست‌‌کلاس به هواپیما هم متفاوت است. چک ‌این جداگانه و بدون معطلی، سالن استراحت مجزا و ترانسفر اختصاصی تا هواپیما، از دیگر تسهیلات و مزایایی است که در اختیار ساکنان لوکس‌ترین بخش هواپیما قرار می‌گیرد.

جستجوی مطالب و مسیرهای پرواز

Generic selectors
فقط دقیقا یکسان
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
جستجو در پست
جستجو در صفحه
طبقه بندی بر اساس دسته
اطلاعیه ها
بلیط هواپیما
دانستی های پرواز
مطالب مفید

اطلاعات تماس

جهت اطلاع از قیمت لحظه ای بلیط هواپیما در مسیرهای پروازی میتوانید، از کادر "به کجا پرواز می کنید" مبدا ، مقصد و تاریخ مورد نظر را انتخاب و سپس لیست پرواز را مشاهده کرده و خرید بلیط را به صورت آنلاین انجام دهید

تلفن واحد فروش : 02188059076

تلفن واحد پشتیبانی : 09371447164

مطالب مفیداطلاعات تماس

  •    تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان الوند ، کوچه آویز

  •     تلفن فروش و پشتیبانی : 02188059076

  •     موبایل پشتیبانی 1: 09371447164

  •     موبایل پشتیبانی 2: 09905594494

  •     فکس: 02189785719

تمامی حقوق وب سایت برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016