تمامی حقوق برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016

کوه پردیس درمانگر ایدز در ایران

آیا می دانستید که عجیب ترین و خارق العاده ترین کوه دنیا در ایران واقع شده است ؟
کوهی با خاصیت درمانی!

شهرت این کوه امروزه جهانی شده است و آوازه ی آن در دنیا پیچیده است، نام این کوه پردیس است کوهی که به خاطر ویژگی بسیار قوی مغناطیسی اش به کوه ضد ایدز معروف شده است و گفته می شود که می تواند بیماری ایدز را درمان کند.

پردیس نام کوهی باستانی در استان بوشهر و در نزدیکی شهر جم است و گفته می شود که قله ی این کوه نزدیک ترین نقطه ی زمین به خورشید است. یکی از اصلی ترین ویژگی های کوه ضد ایدز در ایران خاصیت مغناطیسی بالای آن است به طوری که اگر با ماشین به این منطقه بروید و در فاصله ی ۵۰ تا ۱۰۰ متری کوه توقف کنید و ترمز دستی ماشین را بخوابانید می بینید که ماشین خود به خود به سمت کوه حرکت می کند! نکته ای که باید بدانید این است که تا کنون این خاصیت باعث به وجود آمدن دردسرهای .زیادی شده است چرا که راننده های زیادی با کوه تصادف کرده اند.
یکی از مهمترین ویژگی های این کوه که بیش از اندازه باعث شهرت کوه پردیس شده است خاصیت ضد ایدز بودن آن است به طوری که به این کوه لقب کوه ضد ایدز در ایران را داده اند. در واقع گفته می شود که این کوه به خاطر نزدیکی ای که به خورشید دارد می تواند به درمان افرادی که ایدز دارند کمک کند چرا که امکان رشد ویروس اچ آی وی که همان ویروس ایدز است در چنین شرایطی صفر است.
نکته جالب توجه این است که متخصصان بریتانیایی هم وارد عمل شده اند و در مقاله ای که در روزنامه ی مشهور تایمز چاپ شده است از سازمان ملل درخواست کرده اند تا نام این کوه را کوه ضد ایدز ANTI HIV MOUNTAIN بگذارد.
پزشک فوق تخصص این تیم پزشکی که رییس موسسه ی مذکور می باشد و Tim Hopkins نام دارد، وی مدرک فوق تخصص از رشته ی ایمونولوژی و ویروس شناسی دارد. در این باره ایده جالب توجهی داده است او درخواست کرده تا یک شهرک درمانی در این منطقه ساخته شود تا افرادی که مبتلا به ایدز هستند در آن جا اسکان داده شوند تا بیماری شان ظرف مدت ۱۸ ماه کاملا درمان شود.
باید گفت کوه ضد ایدز در ایران فقط این خاصیت را ندارد و یکی دیگر از خواصی که برای این کوه مورد توجه است به خاطر بالا بودن میدان مغناطیسی در آن قادر است تا سلول های سرطانی را از بین ببرد و به همین خاطر هم پزشکان توصیه می کنند تا افرادی که دچار سرطان هستند بر روی کوه پردیس به کوهنوردی بپردازند.
در این منطقه نوعی پوشش گیاهی می روید که در واقع نوعی خار گرمسیری منحصر بفردی است و این خار خواص دارویی بسیار زیادی دارد. از سوی دیگر نوعی عسل دراین منطقه حاصل می شود که توسط یک کارخانه بزرگ داروسازی در دنیا پیش خرید می شود.
این عسل، یکی از ترکیبات دارویی به نام ادویل را در خود دارد که از آن برای ساخت قرص های مربوط به بیماری اعصاب استفاده می شود به طوری که یکی از بهترین قرص هایی که برای دردهای میگرنی استفاده می شود از همین عسل تهیه می گردد.
همچنین در این منطقه کوه پردیس نوعی از خرما تولید می شود که به آن خصه می گویند. این نوع خرما به اندازه ای شیره دارد که گفته می شود از یک کاسه ی آن می توان در ۳ ساعت یک ظرف شیره تهیه کرد. از این نوع خرما برای تولید قندهای رژیمی بیماران استفاده می شود.
از دیگر نکات جالبی که درباره ی منطقه ی کوه ضد ایدز پردیس وجود دارد، درخت زیتون آن است اما نه یک درخت زیتون معمولی، این درخت در بین شهرستان جم تا روستای چاهه می روید و نکته ی بسیار عجیب آن آب و هوایی است که این درخت در آن می روید که تقریبا در هر جای دیگری غیر ممکن است. به گفته محققان، روستای چاهه از قدمت بسیار طولانی برخوردار است بر طبق سندهای به دست آمده ، ظاهرا غار نشینی در این منطقه به اثبات رسیده است.
یکی دیگر ازعجایب کوه ضد ایدز در بوشهر ، وجود کوهی از آب خنک و سالم در آن است! شاید وجود چنین معدنی به تنهایی تعجب آور نباشد ولی وقتی بشنویم چنین معدنی در عسلویه واقع است، بسیار عجیب خواهد بود. وجود چنین علائم و نشانه هایی باعث شده تا این کوه در شهر جم برای اهالی روستای چاهه و جم بسیار مهم و مقدس باشد و همیشه برایشان محترم باشد.
مدت ها پیش راه دسترسی به کوه ضد ایدز در ایران به آسانی مقدر نبود و مسیر سختی داشت ، ولی امروزه جاده ای در این منطقه به نام جاده ی فیروز آباد به عسلویه افتتاح شده است که باعث شده تا مسیر دسترسی راحت تری داشته باشد. جالب است بدانید که اکنون جم یک شهر کوچک است و دارای فرودگاه نیز است و پروازها به طور منظم هفته ای یک بار به مقصد این شهر انجام می گردد. این سهولت در پرواز باعث می شود تا در صورتی که بخواهید از کوه ضد ایدز در ایران این جاذبه ی اعجاب انگیز دیدن کنید بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

جستجوی مطالب و مسیرهای پرواز

Generic selectors
فقط دقیقا یکسان
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
جستجو در پست
جستجو در صفحه
طبقه بندی بر اساس دسته
اطلاعیه ها
بلیط هواپیما
دانستی های پرواز
مطالب مفید

اطلاعات تماس

جهت اطلاع از قیمت لحظه ای بلیط هواپیما در مسیرهای پروازی میتوانید، از کادر "به کجا پرواز می کنید" مبدا ، مقصد و تاریخ مورد نظر را انتخاب و سپس لیست پرواز را مشاهده کرده و خرید بلیط را به صورت آنلاین انجام دهید

تلفن واحد فروش : 02188059076

تلفن واحد پشتیبانی : 09371447164

مطالب مفیداطلاعات تماس

  •    تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان الوند ، کوچه آویز

  •     تلفن فروش و پشتیبانی : 02188059076

  •     موبایل پشتیبانی 1: 09371447164

  •     موبایل پشتیبانی 2: 09905594494

  •     فکس: 02189785719

تمامی حقوق وب سایت برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016