تمامی حقوق برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016

سفر به جنگل ابر شاهرود

همواره یکی از پرطرفدارترین جاذبه های طبیعی برای گذراندن اوقات فراغت و ایام تعطیل مناطق جنگلی هستند. که می توان ارتباط نزدیکی با طبیعت برقرار کرد.
ابرها تداعی کننده‌ی باران و آسمان بی کران اند. جنگلی را تصور کنید که بر فراز آن ابرها آزادانه در حال رفت و آمد هستند. اغلب در این منطقه شاهد پوششی اقیانوسی از ابر هستیم که کل سطح جنگل را فرا گرفته است. این منطقه در مجاورت دو ناحیه‌ی کم فشار دشت گرگان و ناحیه پر فشار (منطقه‌ی ابر) قرار گرفته است، همین امر طبیعی موجب شده تا در هنگام انرژی گرفتن زمین، ابرها به راحتی جا به جا شوند. جنگل ابر در شاهرود قرار دارد.
جنگل ابر یکی از زیباترین و خوش آب و هوا ترین مناظر جنگلی دنیاست که به طور قطعی سفر به آنجا خاطره‌ای شگفت انگیز و تکرار نشدنی را برایتان رقم خواهد زد.
پس از عبور از میان باغ‌های باصفای بسطام و عبور از فضای عرفانی قطبین عالم عرفان سلطان‌العارفین بایزید بسطامی و شیخ ابوالحسن خرقانی به جنگل ابر می رسیم. جنگل ابر ، ورای رشته کوه‌های دوردست و در امتداد قله‌ی ۴ هزار متری شاهوار قرار دارد.


این جنگل با ۳۵ هزار هکتار وسعت، قسمتی از جنگل‌های باستانی هیرکانی محسوب‌ می‌شود. ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن درجه حرارت در فصل گرما و وجود چشمه‌سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع از شاخصه‌های این جنگل است.
در حالت کلی جنگل ابر در محل تلاقی سه‌ جریان اقلیمی اصلی غرب و جنوب آسیا، یعنی پرفشارهای سیبری «جریان خشک و سرد»، پرفشار جنب حاره «جریان گرم و بیابان‌زا» و زبانه‌های اطلس و مدیترانه «جریان معتدل و مرطوب» است. ترکیب اینگونه اقلیم‌های متفاوت در یک منطقه کوچک جغرافیایی، در جهان کم‌نظیر است.
روستای ابر در استان سمنان ، شهرستان شاهرود، در ۴۵ کیلومتری شمال شاهرود، واقع شده است.
آژانس‌های طبیعت گردی و گردشگری بسیاری وجود دارند که مقصد آنها جنگل ابر است، به همین علت اگر برای اولین بار به این منطقه سفر می کنید و با مسیر آشنایی ندارید، حتما به همراه تور‌های گردشگری سفر نمایید. بهترین نقطه جنگل ابر از بسطام حدود سی کیلومتر آسفالت و حدود چهل کیلومتر راه خاکی بسیار نامناسب مسافت دارد.
در مسیر جنگل پر از درختان تمشک، زالزالک و توت فرنگی است. با کمی پیاده روی در جنگل به تپه‌ای می رسید که قلعه «ماران»، ۳۰۰۰ سال روی آن جا قرار گرفته است.
برخی از تور‌ها با دوچرخه‌سواری همراه‌ است، بنابراین اگر علاقه‌مند به استفاده از این تورها هستید حتما وسایلی مثل دوچرخه مناسب کوهستان ، کلاه ایمنی، دستکش دوچرخه سواری، عینک آفتابی، بارانی، کیسه خواب، وسایل برای خوابیدن در شب، کوله پشتی و سایر ملزومات شخصی را به همراه داشته باشید. البته اگر از طریق آژانس‌ها به جنگل ابر می‌روید مشکلی برای پیدا کردن کمپ مناسب ندارید.

اما اگر قصد دارید با خودرو شخصی به جنگل ابر سفر کنید باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و در صورتی که آشنایی زیادی به این منطقه ندارید، حتما با راهنمایان محلی و افرادی که آشنایی دارند، همراه شوید چون ابرها یکباره ظاهر می‌شوند و دید شما را کم می‌کنند.
در این منطقه حیوانات وحشی مانند گراز و خرس هم زندگی می‌کنند پس مراقب باشید و حتما شب ها آتش روشن کنید و در زمان ترک آن مکان، به طور کامل آتش را خاموش کنید.
همچنین استفاده از امکانات مناسب مسیریابی مثل نقشه ، قطب نما و مخصوصا دستگاه جی.پی.اس مانع از سردرگمی شما در میان جنگل شده و کمکی بزرگ برای جنگل نوردی است.

جستجوی مطالب و مسیرهای پرواز

Generic selectors
فقط دقیقا یکسان
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
جستجو در پست
جستجو در صفحه
طبقه بندی بر اساس دسته
اطلاعیه ها
بلیط هواپیما
دانستی های پرواز
مطالب مفید

اطلاعات تماس

جهت اطلاع از قیمت لحظه ای بلیط هواپیما در مسیرهای پروازی میتوانید، از کادر "به کجا پرواز می کنید" مبدا ، مقصد و تاریخ مورد نظر را انتخاب و سپس لیست پرواز را مشاهده کرده و خرید بلیط را به صورت آنلاین انجام دهید

تلفن واحد فروش : 02188059076

تلفن واحد پشتیبانی : 09371447164

مطالب مفیداطلاعات تماس

  •    تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان الوند ، کوچه آویز

  •     تلفن فروش و پشتیبانی : 02188059076

  •     موبایل پشتیبانی 1: 09371447164

  •     موبایل پشتیبانی 2: 09905594494

  •     فکس: 02189785719

تمامی حقوق وب سایت برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016