تمامی حقوق برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016

علت پرواز زدگی در هواپیما و راه های جلوگیری از آن

 

ایجاد لخته خونی یا مسدود شدن عمقی رگها که در علم پزشکی ترومبوز عمقی رگ‌ ها یا DVTنامیده می شود،
در پروازهای طولانی یک خطر جدی (در صورت حاد شدن) به حساب می آید. بر اساس تحقیقات موسسه ملی سلامت ایالات متحده آمریکا، اگر مدت زمان پرواز از چهار ساعت بیشتر شود خطر گسترش DVT افزایش می یابد.
از جانب موسسه سلامت ملی راهکاری ارائه شده از جمله راه رفتن در راهروهای هواپیما، ایجاد تحرک در اندام، خم و باز کردن دست ها و پاها و انجام حرکات کششی برای افزایش و تحریک جریان خون به ویژه در قسمت ماهیچه های پشت پا، همچنین پوشیدن لباس ‌های آزاد و راحت که فشار لباس موجب انقباض عضلات نگردد، نوشیدن مایعات به مقدار زیاد. اگر شما در معرض افزایش ریسک DVT باشید. پزشک شما مصرف داروهای رقیق کننده خون یا پوشیدن جوراب‌ های فشارنده مثل جوراب واریس را قبل از سفر برایتان توصیه می کند.
پزشک این مرکز سلامت خاطرنشان می‌کند که کاهش آب بدن و کم تحرکی به صورت ترکیبی و هم زمان خطر ریسک DVT را در پروازهایی با مدت زمان طولانی افزایش می دهد.
او در سفرهای طولانی، موارد زیر را به تیم خود توصیه می نماید.

تیم خبری آسان پرواز سیمرغ این موارد را در اختیار شما قرار می دهند، با ما همراه باشید .

……
 شب قبل از پرواز و روز پرواز یک آسپرین بچه بخورید. (در صورتی که بدنتان فاقد هرگونه زخم و جراحت باشد)
 از مصرف خوراکی‌های حاوی کافئین که ادرار آور هستند مانند قهوه، نوشابه‌ و حتی شکلات خودداری کنید.
 شب قبل از پرواز حتما آب بدن خود را به خوبی تامین کنید.
 حتی الامکان صندلی‌ های قسمت راهرو یا راهروی خروجی را برای نشستن انتخاب کنید تا در هر زمان بتوانید از جای خود بلند شوید و راه بروید و قدم بزنید.
فرانشیا ، قهرمان مدال طلای المپیک در رشته قایقرانی در طول پرواز طولانی برای رسیدن به محل رقابت ، از جوراب‌ های فشارنده استفاده کرده بود.
او در این مورد می ‌گوید “من متوجه شدم که قوزک هردو پای من در حال کوچکتر شدن هستند شاید به این خاطر که آنها داخل این جوراب‌های زنانه دارند له می ‌شوند!”.
آنفولانزا ، سرماخوردگی، باکتری و غیره؛ در زمان پرواز جریان هوا در داخل هواپیما و در واقع “کیفیت هوا”، نگران کننده نیستند. بلکه توان بدنی شما در مقابله و مواجهه با باکتری ها و ویروس های که در اطراف بدنتان قرار دارند و پس از پایان پرواز باعث بیماری شما می شوند اهمیت دارد.
البته این موضوع مبنی بر آن نیست که فضای داخلی هواپیما بر ریسک بیمار شدن تاثیری ندارد.

بیایید با حقیقت اینگونه برخورد کنیم؛ جوراب های فشارنده، نوشیدنی های الکترولیت، تماشای پی در پی فیلم ، گوش دادن به موزیک و خوردن آسپرین، این حقیقت که شما باید به مدت حدود یک روز داخل یک قوطی فلزی روی آسمان باشید را تغییر نمی دهد. تنها می توانید مدام به خود تان یادآور شوید که این زمان باید بگذرد ، تا وقتی که چرخ های هواپیما با زمین تماس پیدا می کنند.
سفر آسوده و خوبی را برایتان آرزومندیم.

جستجوی مطالب و مسیرهای پرواز

Generic selectors
فقط دقیقا یکسان
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
جستجو در پست
جستجو در صفحه
طبقه بندی بر اساس دسته
اطلاعیه ها
بلیط هواپیما
دانستی های پرواز
مطالب مفید

اطلاعات تماس

جهت اطلاع از قیمت لحظه ای بلیط هواپیما در مسیرهای پروازی میتوانید، از کادر "به کجا پرواز می کنید" مبدا ، مقصد و تاریخ مورد نظر را انتخاب و سپس لیست پرواز را مشاهده کرده و خرید بلیط را به صورت آنلاین انجام دهید

تلفن واحد فروش : 02188059076

تلفن واحد پشتیبانی : 09371447164

مطالب مفیداطلاعات تماس

  •    تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان الوند ، کوچه آویز

  •     تلفن فروش و پشتیبانی : 02188059076

  •     موبایل پشتیبانی 1: 09371447164

  •     موبایل پشتیبانی 2: 09905594494

  •     فکس: 02189785719

تمامی حقوق وب سایت برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016