تمامی حقوق برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016

شهر ممنوعه در پایتخت چین

 

پکن ، پایتخت چین است و شهر ممنوعه نام منطقه ای در پکن است که یکی از جاذبه های مهم گردشگری کشور چین محسوب می شود. این شهر مجموعه ای از قصرهای بسیار زیبا و مجلل است که در زمان های دور محل سکونت و زندگی امپراطورهای مختلف کشور چین بوده. نام «شهر ممنوعه» را از این رو بر آن نهادند که ورود افرادی به غیر از خاندان امپراطوری به آن ممنوع بوده است.

با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این شهر آشنا کنیم.

 

ساخت بنای شهر ممنوعه در سال ۱۴۰۶ میلادی آغاز گردید و در سال۱۴۲۰ با بهره گیری از زحمت دهها هزار کارگر به پایان رسید. که در زمان سلسله امپراطوری مینگ به عنوان کاخ سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

 

مساحت شهر ممنوعه ۷۲ هکتار و به شکل مستطیل در ابعاد ۹۶۱ متر طول و ۷۵۳ متر عرض بنا شده و یک دیوار ده متری آن را محصور کرده، همچنین برای حفاظت بیشتر یک رودخانه در پشت این دیوار جاریست.

از لحاظ معماری تزئینات و رنگ و نقش های به کار رفته در تمام قصرهای این شهر تماما گویای روایات و داستان ها و عقاید آن زمان بوده اند. به عنوان مثال از رنگ زرد که نماد امپراطور بوده در سقف ها بسیار استفاده شده و همچنین از رنگ قرمز که نمادی برای شادی تلقی میشده.

ساخت شهر ممنوعه به گونه ای بر گرفته از هوش و معماری چینی ها می باشد.

و بر اساس اصول طبقاتی ساخته شده.  این مجموعه دارای سه قصر بزرگ و باستانی می باشد که جایگاه برگزاری مراسم های و اعمال قدرت امپراطور ها در دوره های مختلف بوده است.  این قصرها دارای معماری و تزئینات بسیار مجلل و با شکوهی هستند. از این سه قصر مجلل با نام های قصر تای حه، قصر جون حه و قصر بایو یاد می شود.

 در سفر چین اگر به بازدید این مجموعه رفتید با نماد و تصاویر متعددی از اژدها مواجه می شوید، زیرا اژدها در فرهنگ  باستانی چینی ها جایگاه ویژه ای دارد.

مجموعه شهر ممنوعه اتاق ها و قصرهای بسیار زیادی دارد و در خانه ها و کاخ های با شکوه و مجلل آن خانواده و خاندان امپراطور سکونت داشتند.

شهر ممنوعه و هر کدام از قصرها دارای تعداد زیادی اتاق می باشد.

چینی های قدیمی بر این باور بودند که جایگاه غایی و نهایی هر امپراطور در آسمان است که دارای ده هزار اتاق است و تعداد اتاق های آنها در این مجموعه نباید بیشتر از این تعداد باشد! به همین علت شهر ممنوعه از اتاق های فرضی امپراطور ها در آسمان نیم اتاق کمتر دارد.
قصرهای شهر ممنوعه به دو بخش تقسیم می شوند. قسمتی شامل قصرهای تای حه، چون حه و بایو حه که محل برگزاری جشن ها و مراسم های مهم به امر امپراطور بود. قسمت انتهایی این قصرها که به نام دربار درونی معروف بود، مکان

 انجام امور سیاسی کشور و اقامت زنان دربار بود.

قصرهای کونین، چیان چینگ، باغ امپراطوری و سایر قصرها که بسیار زیبابوده و در آنها زندگی جریان داشته. بر اثر مرور زمان و جنگ های مختلف و تغییر سلسله ها بسیاری از قصرهای این شهر از بین رفته اند. آنچه که در این سال ها به جا مانده قصرهای باستانی قصر شن یان، محوطه شهر، خرابه های به جا مانده از قصرهای سلسله هان و تان است.

ممنوعه بودن این شهر در سال ۱۹۲۴ به پایان رسید و این مجموعه به عنوان موزه جهت بازدید پذیرای گردشگران اقصی نقاط دنیا شد.

جستجوی مطالب و مسیرهای پرواز

Generic selectors
فقط دقیقا یکسان
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
جستجو در پست
جستجو در صفحه
طبقه بندی بر اساس دسته
اطلاعیه ها
بلیط هواپیما
دانستی های پرواز
مطالب مفید

اطلاعات تماس

جهت اطلاع از قیمت لحظه ای بلیط هواپیما در مسیرهای پروازی میتوانید، از کادر "به کجا پرواز می کنید" مبدا ، مقصد و تاریخ مورد نظر را انتخاب و سپس لیست پرواز را مشاهده کرده و خرید بلیط را به صورت آنلاین انجام دهید

تلفن واحد فروش : 02188059076

تلفن واحد پشتیبانی : 09371447164

مطالب مفیداطلاعات تماس

  •    تهران ، میدان آرژانتین ، خیابان الوند ، کوچه آویز

  •     تلفن فروش و پشتیبانی : 02188059076

  •     موبایل پشتیبانی 1: 09371447164

  •     موبایل پشتیبانی 2: 09905594494

  •     فکس: 02189785719

تمامی حقوق وب سایت برای سامانه فروش آنلاین آسان پرواز سیمرغ محفوظ میباشد - © 2016